vistech-bhp

Visitech BHP. Sprawdzone kurtyny PCV paskowe dla przemysłu

Czytaj poradniki budowlane na naszej stronie!

Poradniki Visitech » Zadaj pytanie »

Jak powiesić paski PCV?

Choć montaż pasków PCV nie jest trudny, zdarzają się często powtarzane błędy, które skutecznie obniżają jakość ich działania. Wystarczy najmniejsza niedokładność i nierówno powieszone paski, żeby izolacja termiczna i tłumienie hałasu stało się dużo słabsze. Mniejsza odporność na przeciągi może spowodować nieodwracalne szkody, zwłaszcza jeśli produkty znajdujące się za kurtynami muszą być utrzymywane w stałej, konkretnie ustalonej temperaturze. Niektórych sposobów zawieszenia warto po prostu unikać, ponieważ są po prostu zupełnie nieskuteczne. Większość z nich umożliwia łatwiejsze przechodzenie pomiędzy kurtynami, jednak prócz tego nie przynosi żadnych widocznych korzyści – wręcz przeciwnie.

Paski PCV – najczęstsze błędy przy montażu

Choć przez kurtynę powieszoną sposobem „na mijanego” dużo łatwiej się przechodzi, jest to coś, czego przy montażu powinieneś unikać. Taki sposób zawieszenia jest zupełnie nieskuteczny i pozwala na dowolny przepływ powietrza między pomieszczeniami – co zupełnie mija się z celem, dla którego zdecydowałeś się na kurtyny paskowe. Drugi podstawowy błąd jest związany z nieprawidłowym okuciem pasów, przy montażu płytek mocujących należy zwrócić szczególną uwagę na sposób, w jaki zostały uszczelnione.

Jak prawidłowo powiesić paski PCV?

 Na samym początku należy dokładnie przytwierdzić listwę zębatą o odpowiedniej długości do nadproża. To właśnie do niej w późniejszym czasie będą mocowane paski PCV. Odległość między zębami powinna być równomierna, nie można pozwolić sobie na żadne nieprawidłowości, ponieważ niedokładność może być powodem późniejszej nieskuteczności kurtyn. Następnie należy przygotować pasy z folii PCV, uprzednio odpowiednio odmierzone – tak, by po prostu pasowały do przejścia, w którym mają być zamontowane. Gdy kurtyny trzeba sprawdzić, czy pasują do listwy i czy powieszone będą w odpowiedniej odległości od posadzki (około 2 cm).

Gdy pasy będą gotowe do powieszenia, należy zawiesić je w prawidłowy sposób – powinny równo nachodzić się na siebie, w sposób symetryczny. Jeśli po skończonej pracy zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, po prostu odwieś pasy i spróbuj zamontować je jeszcze raz.

Pomożemy Ci w pełni zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie Twoich pracowników. U nas dowiesz się, na co musisz zwrócić uwagę – odpowiednia głośność i temperatura

 

Ochrona antystatyczna

Ochrona akustyczna

Ochrona termiczna

Mniejsza zachorowalność

Ekonomiczny wybór!

Dlaczego wybrać kurtyny? »

Więcej w Vistech BHP

Strona Vistech BHP » Poradniki budowlane » Partner Handlowy » Czytaj poradniki i bądź na bieżąco!

Chcesz spytać o kurtyny PCV?

[email protected]

Zamów kurtyny »

Zamów kurtyny paskowe u lidera na polskim rynku – Kurtyny PCV Paskowe

Do czego sprawdzą się pasy PCV?

Kurtyny PCV to doskonała ochrona termiczna oraz akustyczna do Twojego przedsiębiorstwa. To ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz oświetleniu.

Kurtyny są termoizolacyjne – ograniczą przemieszczanie się mas zimnego powietrza w Twoim zakładzie pracy. Ponadto są przeźroczyste, więc możesz używać ich do wyodrębnienia stanowisk pracy nie tracąc na jakości oświetlenia!

Czytaj poradniki w serwisie Visitech BHP

Poradnik # 68: Jakie kurtyny wybrać do przemysłu żywności?

Najpopularniejszy produkt: Kurtyny z folii antyinsektowej

Ostatnia zadowolony klient: Bolesław Z.

Czytaj dalej »

Więcej w ofercie serwisu

Kurtyny przesuwne do magazynu: szerokie zastosowanie

Rodzaje folii PCV: antystatyczna, antyinsektowa, mrozoodporna

Ostatnia zadowolony klient: Mirosław S.

Czytaj więcej »

Chcesz zamówić kurtyny paskowe? Skontaktuj się z doradcą, który pomoże w wyborze

Kontakt z nami »