vistech-bhp

Visitech BHP. Sprawdzone kurtyny PCV paskowe dla przemysłu

Poznaj zastosowanie chłodniczych kurtyn PCV

Kurtyny do chłodni » Więcej porad »

Jak czyścić i przechowywać kurtyny chłodnicze?

Przychodzi czas, w którym umycie kurtyn chłodniczych staje się koniecznością. Z pozoru wydaje się to trudnym wyzwaniem, które jest dosyć zniechęcające. Na szczęście mycie pasków PCV jest łatwiejsze, niż myślisz! Ze względu na gładką powierzchnię i brak porowatości, brud nie wsiąka w przestrzeń kurtyny, dlatego jest bardzo łatwy do wyczyszczenia. Nieraz wystarczy zwykła ścierka i płyn do mycia okien, żeby skutecznie pozbyć się nadmiaru brudu, który osadzał się na kurtynie w czasie jej użytkowania. W przypadku cięższych zabrudzeń, spowodowanych olejem lub smarem, należy sięgnąć po roztwór stworzony z wody i alkoholu metylowego.

Czyszczenie kurtyn chłodniczych

Żeby uniknąć brudu niemożliwego do usunięcia, kurtyny chłodnicze należy czyścić regularnie, w innym przypadku może wystąpić ryzyko konieczności wymiany pasków PCV na nowe. Wystarczy pamiętać o odpowiednich środkach, utrzymujących kurtyny w stałej czystości, żeby zapewnić sobie ich dłuższą skuteczność, w momentach, w których przegroda z folii PCV jest niepotrzebna, można spokojnie zabrać się za jej czyszczenie.

Jak przechowywać kurtyny chłodnicze?

Do przechowywania kurtyn chłodniczych trzeba zapewnić im odpowiednie warunki – przede wszystkim należy je dobrze do tego przygotować, czyli prawidłowo zwinąć w rulony. Właśnie w tej formie będą czekały na swoje kolejne użycie, chronione przed wszelkimi uszkodzeniami. Zwijając pasy PCV, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, nie mogą być zbyt ściśnięte, ponieważ grozi to różnego rodzaju odkształceniami. Wewnątrz rolki powinno znajdować się co najmniej 15 cm wolnej przestrzeni.

Wybierając kurtyny do chłodni i mroźni koniecznie sięgnij po kurtyny mrozoodporne

Pasy gotowe do przechowania (zwinięte) należy ułożyć w sposób pionowy, zapewni to nie odkształcanie się folii i zachowanie jej wszystkich wartościowych właściwości. Drewniana paleta to coś, co znacznie ułatwi przechowywanie kurtyn chłodniczych, które nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z podłogą. Należy pamiętać o tym, że wstęgi nie mogą być przechowywane blisko źródła ciepła, które mogą mieć na nie negatywny wpływ.

Visitech BHP to funkcjonalne oraz ekonomiczne rozwiązania do Twojego przedsiębiorstwa. Polecamy kurtyny z pasów PCV do chłodni i mroźni – to rozwiązanie wybierają najlepsi!

 

Szerokie zastosowanie

Odporność termiczna

Akustoizolacja

Ochrona termoizolacyjna

Ekonomiczne rozwiązanie!

Zobacz zastosowanie kurtyn »

Zobacz u nas!

Serwis Visitech BHP » Porady ekspertów » Oferta kurtyn PCV » Zapewniamy bezpieczeństwo!

Chcesz o coś spytać? Koniecznie napisz!

[email protected]

Czytaj porady »

Nie znalazłeś odpowiedzi w poradniku? Napisz do naszych ekspertów

Kurtyny paskowe – ochrona do chłodni i mroźni

Kurtyny chłodnicze doskonale nadają się do chłodni, mroźni oraz dostawczych chłodni (samochodów ciężarowych i dostawczych). Kurtyny wykonane z folii PCV polar oraz superpolar spełniają swoje zadanie nawet w temperaturach do –60°C.

To jednak nie wszystkie zastosowania kurtyn PCV – sprawdzą się one również w zakładach pracy, zakładach spawalniczych, magazynach, przetwórniach, laboratoriach oraz rzeźniach.

Czytaj poradniki w serwisie Visitech BHP

Kurtyny z folii specjalistycznej: mrozoodporne, antystatyczne

Najpopularniejszy produkt: Kurtyny do chłodni i mroźni

Ostatnia zadowolony klient: Zdzisław P.

Czytaj dalej »

Więcej w ofercie serwisu

Kurtyny do przemysłu spożywczego: w pełni bezpieczne

Zastosowanie: laboratoria, magazyny, hale przemysłowe

Ostatnia zadowolony klient: Ludwik B.

Czytaj więcej »

Chcesz zamówić kurtyny paskowe? Skontaktuj się z doradcą, który pomoże w wyborze.

Kontakt z nami »